Land Rover Range Rover Velar
300D 3.0 V6 D300 R-Dynamic R-Dynamic Luchtvering stoelen electrisch bedienbaar L-memory private-glas HUD electrische achterklep zwarte-dakhemel PDC v+a Matrix-verlichting ACC 20"-lmv keyless acces/start Pano-dak 360-camera Digi-cockpit stoel/stuurverwar
Direct kopen, basisprijs: € 44.766,-
Direct kopen, basisprijs
€ 44.766,-
LEASEPRIJS: € 609,77 p/m
| Op basis van: | |
|---|---|
| looptijd | : 72 maanden |
| aanbetaling | : € 0,- |
| slottermijn | : € 7.399,34 |
| Contractkosten / Bemiddeling | : GRATIS |
|---|---|
| Levering op locatie in NL | : GRATIS |
| Garantiepakket | : v.a. € 595,- excl. btw |
| Inruilwaarde huidig voertuig | : € n.n.b. |
SPECIFICATIES
| Merk / type: | Land Rover Range Rover Velar |
|---|---|
| Uitvoering: | 300D 3.0 V6 D300 R-Dynamic R-Dynamic Luchtvering stoelen electrisch bedienbaar L-memory private-glas HUD electrische achterklep zwarte-dakhemel PDC v+a Matrix-verlichting ACC 20"-lmv keyless acces/start Pano-dak 360-camera Digi-cockpit stoel/stuurverwar |
| ALGEMEEN | |
| Emissienorm: | Euro 6 |
| Bouwjaar: | 13 februari 2018 |
| Carrosserie: | SUV |
| BTW / Marge: | BTW |
| Kilometerstand: | 96.258 km |
| Aantal zitplaatsen: | 5 |
| Aantal deuren: | 5 |
| Aantal sleutels: | 2 |
| Aantal handzenders: | 2 |
| Brandstof: | Diesel |
| Transmissie: | Automaat, 8 versnellingen |
| Kleur: | grijs |
| Onderhoudsboekjes: | Ja, aanwezig |
| KOSTEN | |
| Financial Lease: | € 609,77 p/m of |
| Direct kopen voor: | € 44.766,- |
| TECHNISCHE GEGEVENS | |
| Kenteken: | -- |
| Motorinhoud: | 2.993 cc |
| Vermogen: | 221 kw / 301 pk |
| Laadvermogen: | 581 kg |
| Gewicht: | 2.029 kg |
| Wielbasis: | 2874 cm |
| Hoogte: | 1.665 cm |
| Breedte: | 1.950 cm |
| Max. toelaatbaar gewicht (GVW): | 2.610 kg |
| Max. trekgewicht ongeremd: | 750 kg |
| Max. trekgewicht geremd: | 2.500 kg |
OPTIES EN ACCESSOIRES
- Exterieur
- 19"-Leichtmetallfelge mit 5 Speichen, Satin Dark Grey, Style 5046
- Dachreling in Schwarz
- Einparkhilfe vorne und hinten
- Lackierung Uni/Dach Schwarz
- Meridian Soundsystem (380 W, 11 Lautsprecher)
- Multifunktions-Lederlenkrad, beheizbar
- Steering wheel mounted remote audio controls
- Infotainment
- Digitales Radio (DAB+)
- Eight speakers
- Head-up-Display
- Navigation Pro
- Interieur & Comfort
- Adaptive Geschwindigkeitsregelung (Adaptive Cruise Control, ACC) mit Stauassistent
- Dachhimmel in Premium-Velours – Ebony
- Five seats configured 2+3
- Matrix-Laser-LED-Scheinwerfer mit LED-Signatur und intelligentem Fernlicht Inklusive Scheinwerferreinigungsanlage
- Premium-Fußmatten
- Overig
- Roetfilter
- 12v power outlet located in cargo section, front section and rear section
- 40/20/40 split folding rear seats: bench type with space for three people; folds flat to floor with zero electric adjustments
- Alloy & leather multi-function steering wheel with tilt adjustment and telescopic adjustment
- Analogue & TFT dashboard
- Anti-theft protection
- Audio system with touch screen ; radio receives AM/FM and RDS
- Automatic air conditioning with two climate control zones
- Automatic hazard lights
- Automatic smart card/key includes keyless entry and keyless start
- Black Pack - selected body parts in Narvik Black
- Black paint
- Bluetooth includes phone connection and music streaming
- Brake assist system
- Cargo area light
- Cargo safety net
- Center armrest between front seats
- Chrome/bright trim on bumpers
- Collision warning system and includes driver monitor
- Collision warning system which activates seat belts, activates brake lights and brakes at low speed and includes brake assist, visual/acoustic warning and pedestrian avoidance system ; min speed 5 km/h
- Connections for USB (front)
- Cornering brake control
- Cruise control
- Day time running lights
- Design-Paket Black Pack
- Driver and passenger seat: bucket type
- Drivers airbag, passengers airbag with de-activation switch
- Driver selectable electronic responsive suspension
- Dual 10.2 inch touch sensitive multi-function display screen(s)
- Electronic brake distribution
- Electronic traction control
- FAHRASSISTENZ PAKET 2
- Flexible cargo area cover/rear parcel shelf
- Front and rear electronic limited slip differential
- Front and rear power windows with one-touch on two windows
- Front and rear side curtain airbags
- Front and rear suspension levelling
- Front and rear wheels: 18 inch alloy rims ; width: 7.5 inches
- Front hinged drivers door, rear door on drivers side, front passenger door and rear door on passenger side
- Front side airbag
- Headlight controlsystems: dusk sensor and automatic height adjustment
- Instructieboekjes aanwezig
- Isofix preparation
- Laderaumtrennnetz
- Lane departure warningsystem
- Lane departure warningsystem activates steering
- LED brake lights, low beam headlights, side indicator lights, rear lights and high beam headlights
- LED low beam LED high beam headlights with projector beam lenses
- Lifting gate rear door
- Light sensitive rear view mirror
- Load restraint
- Onderhoudsboekje (digitaal)
- Overtaking sensor
- Panoramadach mit elektrischer Sonnenblende
- Piano black trim on dashboard and colour high gloss trim on doors
- Power locks: Operated by card key Includes windows and dead bolt
- Power steering: type speed proportional with variable rack
- Rain sensing windshield wipers
- Rear radar-type parking distance system
- Rear window with intermittent wiper
- Remote controlled remote trunk/hatch release
- Roll stability control
- Roof spoiler
- Rookvrij
- Rückfahrkamera
- Seat belt with pre-tensioners on driver side rear seat, seat belt with pre-tensioners on passenger side rear seat, 3-point seat belt seat belt on central rear seat
- Seat belt with pre-tensioners on drivers seat and front passenger seat
- Seat upholstery: synthetic suede and additional seat material
- Secondary ventilation controls with digital display for front passenger
- Selectable driving modes that affect steering, suspension, traction control, stability control and engine mapping
- Six airbags
- Speed limiter
- Stability controlsystem
- Terrain type selection includes suspension adjustment and includes TR/ESP adjustment
- Text to speech / speech to text
- Tinted glass
- Tire kit
- Toned power door mirrors ; heated with integrated indicator lights
- Traffic sign recognition
- Trailer stability program
- Two head restraints on front seats with height adjustment, three head restraints on rear seats with height adjustment
- Vehicle start button
- Ventilation system with digital display and micro filter
- Voice activating system includes audio player and includes phone
- [065AG] Adaptive cruise control ACC
- Veiligheid
- Heckklappe, elektrisch mit Gestensteuerung
- Surround-Kamerasystem
- Vordersitze, 8-fach manuell verstellbar, beheizbar