SEAT Arona
1.0 TSI 81kW Style Edition DSG / 110pk / Achteruitrij camera / Stoelverwarming /
Direct kopen, basisprijs: € 23.000,-
Direct kopen, basisprijs
€ 23.000,-
LEASEPRIJS: € 313,29 p/m
| Op basis van: | |
|---|---|
| looptijd | : 72 maanden |
| aanbetaling | : € 0,- |
| slottermijn | : € 3.801,65 |
| Contractkosten / Bemiddeling | : GRATIS |
|---|---|
| Levering op locatie in NL | : GRATIS |
| Garantiepakket | : v.a. € 595,- excl. btw |
| Inruilwaarde huidig voertuig | : € n.n.b. |
SPECIFICATIES
| Merk / type: | SEAT Arona |
|---|---|
| Uitvoering: | 1.0 TSI 81kW Style Edition DSG / 110pk / Achteruitrij camera / Stoelverwarming / |
| ALGEMEEN | |
| Bouwjaar: | 9 april 2024 |
| Carrosserie: | SUV |
| BTW / Marge: | BTW |
| Kilometerstand: | 32.816 km |
| Aantal zitplaatsen: | 5 |
| Aantal deuren: | 5 |
| Aantal sleutels: | 2 |
| Aantal handzenders: | 2 |
| Brandstof: | Benzine |
| Transmissie: | Automaat, 7 versnellingen |
| Kleur: | rood |
| Onderhoudsboekjes: | Ja, aanwezig |
| KOSTEN | |
| Financial Lease: | € 313,29 p/m of |
| Direct kopen voor: | € 23.000,- |
| TECHNISCHE GEGEVENS | |
| Kenteken: | -- |
| Motorinhoud: | 1.000 cc |
| Vermogen: | 81 kw / 111 pk |
| Laadvermogen: | 505 kg |
| Gewicht: | 1.235 kg |
| Wielbasis: | 256 cm |
| Hoogte: | 155 cm |
| Breedte: | 178 cm |
| Max. toelaatbaar gewicht (GVW): | 1.740 kg |
| Max. trekgewicht ongeremd: | 610 kg |
| Max. trekgewicht geremd: | 1.100 kg |
OPTIES EN ACCESSOIRES
- Exterieur
- 16"-Ganzjahresreifen auf Leichtmetallfelgen "Design 26/1", Reifen 205/60 R16
- Parklenkassistent mit Ultraschall-Einparkhilfe vorne und hinten inkl. Rückfahrkamera
- Seitenscheiben ab 2. Sitzreihe und Heckscheibe dunkel getönt
- Steering wheel mounted remote audio controls
- Voll-LED-Scheinwerfer
- Infotainment
- Six speakers
- Wireless Charger
- Interieur & Comfort
- Anhängevorrichtung-Vorbereitung
- Fahrzeugdach lackiert in Midnight Schwarz Metallic, Magnetic Grau Metallic oder Weiß
- Five seats configured 2+3
- Schlüsselloses Schließ- und Startsystem "Kessy"
- Virtual Cockpit
- Overig
- 8.00 inch 20.3cm display screen(s) located in the instrument cluster, fixed 8.25 inch 21.0cm touch sensitive display screen(s) located in the centre of the dashboard
- 12 months remote services includes remote lock/unlock, find my car and vehicle diagnostics
- 12v power outlet located in front section
- Ablagefach unter Fahrersitz und Ablagefach unter Beifahrersitz
- Ablagen-Paket
- Alloy & leather gear selector
- Alloy & leather multi-function steering wheel with tilt adjustment and telescopic adjustment
- Anklappbare Außenspiegel
- Anklappbare Außenspiegel
- Anti collision system which activates brake lights and brakes at low speed includes brake assist, driver monitor, visual/acoustic warning and pedestrian & cyclist avoidance system ; min speed 0 km/h operates above 130 kph/78 mph, operates above 50 kph/30
- Apps control
- Armlehne für Vordersitze
- Asymmetrically folding rear seats: bench type with space for three people; folds flat to floor with zero electric adjustments
- Audio system with touch screen ; AM/FM radio and digital radio
- Automatic air conditioning with two climate control zones
- Automatic hazard lights
- Automatischer Rückspiegel/-kamera
- Außenspiegel beheizt auf Fahrerseite auf Beifahrerseite
- Belüftungssystem mit digitaler Überwachung, Pollenfilter und Aktivkohlefilter
- Black roof rails
- Bluetooth
- Body color power door mirrors on drivers side and passengers side ; heated with integrated indicator lights
- Brake assist system
- Center armrest between front seats
- Coming Home Funktion
- Connections for USB (front) x2 x0 x0
- Cruise control
- Day time running lights
- Drivers airbag, passengers airbag with de-activation switch
- Driver seat: bucket type with manual recline adjustment, manual reach adjustment and manual height adjustment, passenger seat: bucket type with manual recline adjustment and manual reach adjustment
- Dual clutch sequential gearbox
- Electrically foldable mirrors
- Electronic traction control
- Emergency call
- Exclusive-Lackierung Desire Rot Metallic und Cliff Grau/Fahrzeugdach in Kontrastfarbe
- Exterior door handles
- Front and rear power windows with one-touch on two windows
- Front and rear side curtain airbags
- Front and rear wheels: 17 inch 43.2cm alloy rims ; width: 6.5 inches 16.5cm
- Front electronic limited slip differential
- Front hinged drivers door, rear door on drivers side, front passenger door and rear door on passenger side
- Front side airbag
- Full Link, kabelgebunden
- Gepäcksicherung durch Haken
- Getrennte Belüftungsregelung für Beifahrerseite mit digitaler Anzeige
- Gloss paint
- Headlight control systems: dusk sensor and height adjustment
- Illuminated entry system
- Instructieboekjes aanwezig
- Isofix preparation
- Klima-Komfort-Paket
- Klimaanlage mit 2 Klimatisierungszonen (vollautomatisch)
- Lane departure warning system activates steering
- LED low beam headlights, side indicator lights, day time running lights and high beam headlights
- LED low beam LED high beam headlights with complex surface lenses
- Lifting gate rear door
- Light sensitive rear view mirror/camera
- Load restraint
- Mobile Integration : Apple CarPlay and Android Auto 999 months subscription to Apple, 999 months subscription to Android, 0 months subscription to Mirrorlink and Apple wireless connection
- Multi-collision braking
- Onderhoudsboekje (digitaal)
- Power locks: Operated by remote Includes windows
- Power steering: electric speed proportional
- Rain sensing windshield wipers
- Rear window with intermittent wiper
- Rigid cargo area cover/rear parcel shelf
- Roetfilter
- Rookvrij
- Rundumsicht-Paket
- Seat belt with pre-tensioners on driver side rear seat, seat belt with pre-tensioners on passenger side rear seat, 3-point seat belt seat belt on central rear seat
- Seat belt with pre-tensioners on drivers seat and front passenger seat
- Seat upholstery: cloth and cloth
- Secondary ventilation controls with digital display for front passenger
- Six airbags
- Speed limiter
- Stability control system
- Telematics Via SIM in vehicle with advanced automatic collision notification and breakdown assistance , includes 120 months free
- Text to speech / speech to text
- TFT Screen reconfigurable dashboard
- Tire kit
- Torque vectoring
- Two head restraints on front seats with height adjustment, three head restraints on rear seats with height adjustment
- USB charging port(s) in the front
- Ventilation system with micro filter
- Volledige dealeronderhoudshistorie beschikbaar
- Vorteilspaket INFOTAIN
- Vorteilspaket SICHERHEIT
- Windschutzscheiben-Wisch-Wasch-Anlage mit Regensensor
- [PB1] Wireless Charger
- [PCQ] Parklenkassistent mit Ultraschall-Einparkhilfe vorne und hinten inkl. Rückfahrkamera